OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Mé projekty » Účetní příklady Money S3 » Dlouhodobý nehmotný majetek v daňové evidenci

Dlouhodobý nehmotný majetek v daňové evidenci

Příklad ukazuje práci s nehmotným majetkem v daňové evidenci.

Příklad:
Podnikatel dne 1.2.2012 zakoupil ekonomický software v ceně 61.250 Kč, bez DPH. Jedná se o nehmotný majetek.

  • Zařízení zavedete do evidence dlouhodobého majetku na kartě Režie / Majetek /Majetek tlačítkem Přidat. Vyplníte Kartu majetku dle údajů z daňového dokladu, zvolíte odpisovou skupinu Nezařazeno a způsob odpisování.

 

1308

Karta majetku

  • V záložce Pohyby zadáte pomocí tlačítka Přidat pohyb Zařazení majetku. Cena pohybu činí 61.250,- Kč. Do Data pohybu doplníte datum zařazení majetku do užívání, tj. 01.02.2012. Protože o zařazení majetku neúčtujete ani vám neovlivňuje daňový základ daně z příjmů, oddíl Zaúčtování necháte nevyplněný, včetně příznaku.

 

1309

Zařazení majetku

  • Kartu uložíte tlačítkem OK.
  • V záložce Daňové odpisy si tlačítkem Výpočet necháte vypočítat daňové odpisy majetku.

 

1310

Daňové odpisy

  • Na této kartě se rekapitulují veškeré pohyby majetku. Tlačítkem Pokračovat se vypočítají daňové odpisy, se kterými budete dále pracovat. Pokud již chcete zaúčtovat vypočtené odpisy, zadáte v záložce Pohyby pohyb odpis za rok 2012. O daňovém odpisu se neúčtuje do peněžního deníku, ale je součástí Uzávěrkových úprav. Proto pro tento pohyb musí být vyplněn oddíl Zaúčtování. Zvolíte Účtovat podle předkontace a doplníte předkontaci pro režijní výdaje.

 

1311

Daňový odpis

  • Kartu uložíte tlačítkem OK. Poznámka: Daňové odpisy pro software vytváříte měsíčně.
  • V pohybech majetku se objeví řádky s daňovými odpisy a uzavře se účetní rok, jelikož po zaúčtování odpisu za dané zdaňovací období již nemůže docházet k žádným pohybům na majetku
1312

Karta majetku

  • Kartu majetku můžete uložit tlačítkem OK.
  • Pomocí volby Zaúčtování majetku vytvoříte pohyby pro odpisy za rok 2012 v Uzávěrkových úpravách. Program vám nabídne volbu pro doplnění data, ke kterému se má pohyb zaúčtovat.
1313

Zaúčtování majetku

  • V našem příkladu ponecháte 31.12.2012. Po potvrzení volby program vytvoří pohyby pro odpis za rok 2012 v seznamu Uzávěrkových úprav.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Novinky

Certifikáty

40
minolta2.jpg
Výjezd Pohořelice

Ocenění

Informační technologie, Tábor
Informační technologie, Tábor

Libor Jiránek, Vožická 3163, Tábor 602466533 46698272 107641533 jiranek