OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Novinky » Jak jsem si naběhl s eD' system Czech

Jak jsem si naběhl s eD' system Czech

Když ptáčka lapají ...

Po tom, co mi předchozí dodavatel neproplatil přes půl roku slibovanou ochranu skladu odešel jsem od něho k eD' system Czech, a.s. Ti mi ihned nabídli kredit a splatnost, ale proti podpisu blankosměnky. Je to prý jen formalita a ani prý neznají jediný případ uplatnění této směnky. Nabídli mi i za 1tis. Kč měsíčně partnerský internetový obchod.

Drž "ústa", krok a plať za naše chyby

Dvakrát se mi stalo, že poslali zboží zákazníkovi zadarmo, ale po mně ho chtěli uhradit. Protože jsem se nechtěl dohadovat, zaplatil jsem ho i když mě ho nikdo nikdy nezaplatil. Když se to stalo potřetí, odmítl jsem.

Chybu uznáváme

Zákazník si přes eshop objednal notebook. Obchodník eD' system Czech, a.s. se spletl a poslal ho zákazníkovi zadarmo, přestože jsem jsem jeho expedici nepovolil. Hned po zjištění druhý den ráno jsem okamžitě na chybu upozornil obchodníka, expedici i depo PPL a žádal je o nedoručení zásilky. Přesto PPL předalo po obědě notebook Nikole Urbanů, rozené jako David Kašpárek.

Tuto dodávku jsem u eD' system Czech a.s. ihned reklamoval. Po projednání mi bylo řečeno, že uznávají svoji chybu a že si to se zákazníkem vyřeší sami. Zde je znění jejich emailu, který jsem po telefonátu po nich žádal zaslat:

Email od eD' system Czech, a.s.

Podvod?

Na podzim mi zavolal nějaký pán, který po mně chtěl fakturu k tomuto notebooku. Řekl jsem mu, že notebook není ještě uhrazený. Omlouval se, že ho neukrad, že ho koupil v bazaru. Takže milý/á Nikola Urbanů donesl/a obratem do zástavárny a vyinkasované peníze použil/a pro vlastní potřebu. Okamžitě jsem o tom informoval obchodníka a p. Marcovou. Doporučil jsem to řešit přes policii.

Po třičtvrtě roce jsme si to rozmysleli! Zaplatíš to ty!

Nevěřil jsem vlastním očím, co mi po třičtvrtě roce napsal p. Bednárik z eD' system Czech, a.s.

Nezaplatíš? Uplatníme směnku!

A je to tady. Takže všichni, kdo máte podepsanou směnku u eD' system Czech, a.s. jste jejich rukojmí ani o tom nevíte. Ne, že ani neznají případ, kdy byla směnka uplatněna. Naopak. Je to hned to první, co udělají.

Státní úřady všemu nasadily korunu

Policie:

Nikola Urbanů, roz. David Kašpárek se nedopustil žádného podvodu, když notebook nezaplatil a přitom hned prodal do bazaru. Má v úmyslu ho zaplatit. Ale nějak se k tomu přes dva roky nemá.

Městský soud v Ostravě:

Nezajímá nás směnečné ujednání. Nezajímá nás, že eD' system Czech, a.s. nemá ani platnou objednávku. Zaplať!

 

Kdokoli to viděl, tak mu nad tím zůstává rozum stát. Opravdu žijeme v Půlnočním království, Kocourkově ... Absurdistánu, jak jste to sami nazvali. Znáte někdo způsob, jak se tomu bránit?

Novinky

Certifikáty

40
panasonic5.jpg
Výjezd Pohořelice

Ocenění

Informační technologie, Tábor
Informační technologie, Tábor

Libor Jiránek, Vožická 3163, Tábor 602466533 46698272 107641533 jiranek