OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Astra 3B úspěšně vynesena do kosmu

Do vesmíru byla po 3 odložených startech vynesena 21. května v 19.01 místního času raketou Ariane 5 z vesmírného střediska Kourou ve Francouzské Guyaně.

Astra 3B nahradí na pozici 23,5°E dvojici dosluhujících satelitů Astra 1E a Astra 1G. Vysílání Astry 3B je určeno zejména pro východní Evropu a země Beneluxu, pokrývá území od Španělska až po Černé moře. Kromě přenášení televizních programů bude satelit využit také ke komunikačním účelům v rámci Evropy a Středního východu.Družice Astra 3B.


Satelit vyrobený společností EADS Astrium je vybaven celkem 60 transpondéry. V Ku pásmu pracuje 56 transpondérů na kmitočtech 11,45 až 12,75 GHz. Zbývající čtveřice transpondérů určených pro obousměrné datové přenosy na kmitočtech 21,40 až 22,00 GHz využívá Kv pásmo.Plánované pokrytí družicí Astra 3B.


Šlo již o čtvrtý pokus o vynesení nového satelitu na oběžnou dráhu. Předchozí odložené starty byly plánovány na 24. 3., 26. 3. a 9. 4. 2010. Na svoji konečnou orbitální pozici se nová Astra dostane v průběhu několika příštích týdnů, do komerčního provozu by měla být uvedena v červnu.Nosná raketa Ariane 5.


Záznam letu rakety si můžete prohlédnout na webu videocorner.

Zdroj: SES Astra a TVfreak

Novinky

archív