OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Pokladny pro elektronickou evidenci tržebEET registrační pokladna

Co budete potřebovat:

  • přístroj na evidenci tržeb
  • tiskárnu účtenek
  • aplikaci nebo software na přiznávání tržeb
  • připojení k internetu

Sleva na dani

Velkých nákladů na nákup nového zařízení se nemusí bát ani malí podnikatelé. Podnikající fyzické osoby si mohou uplatnit jednorázovou slevu na dani ve výši 5 000 Kč.

Pokud už máte registrační nebo POS pokladnu s připojením na internet, pravděpodobně nemusíte kupovat novou. Výrobce pouze aktualizuje software, aby vyhovoval požadavkům elektronické evidence tržeb.

Pro ty nejmenší

Ty nejmenší podniky si žádnou registrační pokladnu pořizovat nemusí, protože jim postačí běžný mobil, tablet...

Chytrý telefon + bezdrátová tiskárna

Nejlevnějším dostupným řešením je evidovat tržby přes chytrý telefon a mobilní aplikaci. Po přijetí kódu od finančního úřadu vytisknete účtenku na malé bezdrátové tiskárně.

Náklady:

chytrý telefon 2000 Kč
bezdrátová tiskárna 3500 Kč
mobilní aplikace 300 Kč
internet 250 Kč

Tablet + bezdrátová tiskárna

Dalším způsobem je evidence tržeb na tabletu. Výhodou je jeho větší obrazovka. Aby se vám však přístroj pohodlně ovládal, je dobré mít ho ve stojánku.

Náklady:

tablet 2500 Kč
stojánek 500 Kč
bezdrátová tiskárna 3500 Kč
mobilní aplikace 300 Kč
internet 250 Kč

Malé a střední podniky

Pro ty, co vydají denně desítky až stovky účtenek, chytrý telefon nebo tablet vám už stačit nebudou. Tato spotřební elektronika není stavěná na tak velkou zátěž.

Kompaktní přenosné zařízení

Jestli nemáte stálé pokladní místo, bude se vám hodit menší přenosné zařízení. Je velké zhruba jako smartphone, ale robustnější. Tlačítky namarkujete zboží nebo služby a zařízení vydá účtenku.

Náklady:

kompaktní zařízení 14 500 Kč
internet 250 Kč

Na výběr máte variantu s cloudovými službami nebo bez. Pokud zařízení cloudové služby nemá, obsahuje software, který se postará o odeslání plateb finančnímu úřadu.

Jestli přístroj cloudové služby má, data odesíláte přes mobilní aplikaci. Za využívání aplikace platíte. Výhodou je, že data můžete lépe vyhodnocovat než v prvním případě.

Kompaktní pokladna

Ve středních provozovnách nebo restauracích využijete kompaktní pokladnu pro elektronickou evidenci tržeb. Její součástí je zabudovaná tiskárna účtenek.

kompaktní pokladna 7 500 Kč
internet 250 Kč

Velké podniky a obchodní řetězce

Velké firmy s tisíci doklady už potřebují skutečně robustní systém. Ideálními pokladnami pro elektronickou evidenci tržeb jsou proto POS pokladny.

POS pokladna

Větší podniky využijí na EET počítačové pokladny (POS). Díky pokladnímu softwaru, se kterým pracují, má obchodník přesný přehled o prodejích a k dispozici mnoho užitečných statistik.

POS pokladna 20 000 Kč
software 6 000 Kč
internet 500 Kč
Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Novinky

archív