OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Důležitá informace pro všechny majitele EET pokladen Euro

Po 7. 8. 2018 Vám přestane fungovat odesílání EET účtenek!

Radi by jsme vás informovali, že Generální finanční ředitelství nasadilo do testovací fáze nový SSL certifikát, který ověřuje připojení k serveru Finanční správy pro zabezpečení odesílání účtenek. Jeho uvedení do ostrého provozu je naplánováno na 7. 8. 2018.

EET pokladna Euro 50 a Euro 150

Co je potřeba udělat, aby se EET účtenky odesílaly?

V souvislosti s touto změnou je nutné, aby jste měli v pokladnici nainstalovanou aktuální verzi firmware, jinak nebude odesílaní účtenek na server Finanční správy možné.

Potřebujete odbornou pomoc? Volejte svého technika!

Pokud si nejte jistí, jestli už máte v pokladně aktuální firmvware, kontaktujte co nejdříve svého prodejce nebo servisní organizaci.


Z webu Finanční správy ČR - termín posunut!

27. 7. 2018 Plánovaná výměna SSL certifikátu v produkčním prostředí příjmové strany systému EET je posunuta na 10. 9. 2018, aby poplatníci ve spolupráci s dodavateli pokladních systémů měli více času na kontrolu a případné úpravy konfigurace, eventuálně aktualizaci pokladních zařízení, či přidání přidání nového kořenového certifikátu (CA DigiCert) mezi důvěryhodné.

Termín výměny certifikátu je na základě žádostí dodavatelů pokladních zařízení posunut na 10. 9. 2018, aby poplatníci i jejich dodavatelé pokladních zařízení měli více času na kontrolu a případné úpravy konfigurace, popř. aktualizaci pokladních zařízení.
  • Výrobcům a dodavatelům pokladních zařízení a software doporučujeme, aby již nyní vyzkoušeli v předstihu funkcionalitu svých systémů na Playgroundu a ujistili se tímto, že až bude SSL certifikát vyměněn i na produkčním prostředí, bude pro ně přechod bezproblémový. Podrobnosti k výměně certifikátu najdete na webu etrzby.cz na stránce Oznámení pro vývojáře (zpráva z 24. 4. 2018).
  • Poplatníkům, kteří mají pochybnosti, zda jejich pokladní zařízení uznává certifikační autoritu Digicert a je připraveno na změnu, doporučujeme, aby se ujistili u svého dodavatele.

Novinky

archív