OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Je Google AdSense seriozním partnerem?

Na mých www stránkách se přestaly zobrazovat reklamy Googlu. Protože již delší dobu jsem zaznamenával problémy s touto službou, tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Až dnes po přihlášení ke službě Google AdSense mi bylo oznámeno, že mám zablokovaný účet. Tak jsem začal hledat proč. Po chvíli hledání jsem zjistil, že neodeslali upozornění na výchozí email, ale na účet Gmailu, který skoro vůbec nepoužívám.

Zablokování účtu Google AdSense

Jak jsem Google AdSense používal

Službu Google AdSense jsem si zřídil asi před třemi roky. Vložil reklamní kódy na své stránky. Od počátku byly neustále nějaké problémy s ověřováním. Tak jsem jejich reklamní kód už ani nějak dál nerozšiřoval, jen jsem si zřídil několk reklam pro domény, které mám zaregistrované, ale zatím jsem je nepoužíval. Před třemi dny mi přišel poštou nový ověřovací kód, který chtěli zadat na stránkách Google AdSense pro ověření. Ověření jsem provedl a tím odstranil malý problém a doufal, že už bude konečně jednou pro vždy pokoj. To byl velký omyl.

Bezmoc

Za největší křivdu Google AdSense považuji bezmoc. Zablokujou účet, pošlou email z adresy, na kterou není možno odpovědět ... seberou Vám všechny peníéze z účtu ... a prostě to tak je a nemáte se ani kam odvolat. Jedinou odpověď, kterou dostanete je odkaz http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153#q1. Důvod se prostě nedozvíte a ani nemáte možnost se hájit.

Seberou vám všechny peníze

Přijdete o všechny prostředky, které jste si vydělali. V mém případě za několik let. Bez varování, bez možnosti se hájit. Prostě a jednoduše vám všechny peníze seberou a nemají ani trochu slušnosti, aby vám napsali proč vlastně. Vzhledem k tomu, že jsem měl v účtu větší množství AdSense pro domény, že by začala některá z nich vydělávat více peněz? Stává se toto u Google AdSense pravidlem? Píšou sice, že prostředky vrátí zpět inzerentům, ale protože je nikdo nezná, jen oni, opravdu jim je vrátí?

Znění vysvětlující emailu

Až bude mít Google na světě ještě větší moc, usekne nám všem ruce a sebere všechny majetky, protože ruka představuje riziko, že by ruka mohla něco ukrást. Nikdo nedostane právo se hájit, nebude kam se odvolat, nikdo nebude stát o vaše argumenty, že ty ruce vykonaly spoustu záslužné práce a nikdy nic neodcizily. Nikoho to nebude zajímat. Jednoho dne se prostě probudíte bez rukou. Když začnete zjišťovat proč, co se vlastně stalo, najdete na stole vzkaz na hlavičkovém papíře společnosti Google, že máte ve své emailové schránce dopis:

"Dobrý den,

po prověření našich záznamů jsme došli k závěru, že váše ruce představují riziko z hlediska tvorby neplatné aktivity. Protože zodpovídáme za ochranu občanů před nárůstem jejich nákladů v důsledku neplatné aktivity, došli jsme k závěru, že je nezbytné Vám ruce odstranit. Občané, kterých se tato aktivita dotkla, budou v plné výši odškodněni z vašeho salda a z podílu na výnosech náležejícího společnosti Google.

Věříme, že chápete, proč musíme přijmout opatření, která zachovají účinnost systému Google a zejména vztahu občanů a majitelů. Uvědomujeme si, že vám to může způsobit potíže, a proto předem děkujeme za pochopení a spolupráci.

Máte-li nějaké dotazy nebo připomínky k přijatým opatřením, ke způsobu, kterým můžete toto rozhodnutí ovlivnit, nebo k neplatným aktivitám obecně, najdete další informace na adrese http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153.

S pozdravem

tým Google AdSense"

Po trhání zubů psům protože vás můžou pokousat, řezání nohou koním, protože vás můžou kopnout, nebo stoupnout na nohu, sekání pacek kočkám, protože vás můžou podrápat ... přijdou na řadu rostliny, jako kopřivy, růže, ostružiny ... Nakonec na světě nezůstane nic, než Google.

Znění originálního emailu:

Google AdSense

 

Až se jednou rozhodnete Google AdSense používat

počítejte s rizikem, že vám jednoho dne všechno seberou, protože se někdo na základě něčeho, co vám nikdo neřekne rozhodnou. Když už se rozhodnete i přes tato rizika službu vyzkoušet, nenechávejte si prostředky na účtě, ihned si je čerpejte.

Pro Božstvo Google

Doufám, že si jednou toto přečtete, když jste mi popřeli mé základní právo se hájit a dostat úctyhodnou odpověď a třeba od Vás dostanu smysluplné vysvětlení na otázky, které teď nemám kam poslat.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • souhlas, jsou to bastardi

  14. 8. 2016 17:16:04 | Jirka

  když nejste velká firma, sprostě vás okradou, aniž byste se jakkoliv provinili proti pravidlům

  Odpovědět

 • Jooo hold..

  11. 2. 2015 22:12:09 | Toranonym

  Tak předně je si třeba uvědomit s kým jste to vlastně spolupracoval, s největší a nejmocnější firmou na světě. Mějí miliony ne-li miliardy uživatelů, transací, problémů a nepřátel. Dále taky je třeba se zamyslet zda-li váš úspěch nebyl trnem v oku nějakého ubožáka který vám házel klacky pod nohy, podával stížnost a všemožné. Trochu mne zaráží jak píšete o zisku za 3 roky, to jste nevydělal ani na hranici převodu ? Nebo potom nevím na co jste čekal. Víte jak co je doma to se počítá, tzn. od nejnižší částky nechat zasílat. Třeba já mám zkušenosti Extrémě dobré, doslova pohádkově, a to jsem asi jedinný na světě, jelikož hned v několika bodech... mno nebudeme rýpat do vosího hnízda. Píši schválně přes prohlížeč tor (naivně doufám že jsem skrytý ). Google nemá rád když se oněm mluví. Ale opravdu to co jsem si dovolil, no prostě nepochopitelné. Jediné jak si to lze vysvětlit, je to že prostě vidí někoho čestného a spravedlivého, který je ku prospěchu nejen jim, ale viditelně pomáhám jednotlivcům i davu. A to to provádím přímočaře bezohledu na cokoli. Jo taky to může boží přičinění, kdoví ... Každopádně já musím říct že Google je to nejlepší co mě v životě potkalo.. Mým snem je u nich pracovat, na jakékoli pozici klidně jako uklízeč :D prostě zaměstnání u Google je práce přesně podle mých představ, kterou jsem boužel nikde v okolí nikdy nenašel, vždy to bylo sdírání z kůže s arogantním přístupem. Nebezpečím .. .no fuj ! Zlatý Google. Toť má zkušenost.. ale jak říkáte, spoléhat se na něj nelze.. zkrátka... Dnes vyděláváte jako poslanec, a o hodinu později nemáte nic. Poslední věc, Google má moc o které snad ani on sám netuší, s tím rozhodováním, pozor. Kdyby se rozhod zničit svět tak mu to neudělá větší problém. Taky kdyby pouze svou živnost položil... By to asi způsobilo menší chaos snad ve všech ohledech všedního život. No nic mizím ! Už tak jsem napsal víc než je zdrávo.

  Odpovědět

 • pozdeji jsem zjistil...

  4. 12. 2011 1:45:05 | LJ

  Díky. Později jsem zjistil, že nejsem žádnou výjimkou. Podobných lidí je víc. Třeba tady: http://kryl.info/nazor/518-11-tipu-jak-neprijit-o-ucet-v-google-adsense v diskuzi.

  Odpovědět

 • Díky

  4. 12. 2011 1:15:09 | Pavel

  Velice díky za varování. Po tomto článku , si tento učet rozhodně zařizovat nehodlám.

  Odpovědět

Novinky

archív