OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

NetMonitor odhalil porušení metodiky měření návštěvnosti

NetMonitorV oficiálním měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor bylo zjištěno několik případů, kdy měření neprobíhalo v souladu s metodikou. Jednalo se o servery provozovatelů Centrum Holdings, CET 21 a Goldbach Audience.

NetMonitor je jediným obecně uznávaným standardem na českém trhu s veřejnou a kontrolovanou metodikou. Měření návštěvnosti zajišťuje výzkumná agentura, výsledky jsou však závislé na součinnosti provozovatelů médií, kteří musí na své stránky nasazovat měřící kódy podle jasných metodických pravidel. Výsledky NetMonitoru slouží zadavatelům a mediálním agenturám jako jednotná měna pro plánování inzertních rozpočtů na českém internetu, je proto důležité zajistit objektivitu a nezávislost měření.

Návštěvnost muvi.cz byla neoprávněně zvýšena v květnu o 52 % zhlédnutých stránek (PV) a v červnu o 33 %, u tiscali.cz pak o 25 %, resp. 9 % PV.

U CET 21, provozovatele webů nova.cz, tn.cz nebo blog.cz bylo navýšení zapříčiněno nesprávným použitím měřícího skriptu ve webové verzi komunikačního nástroje ICQ.

Centrum.cz se započítávala část návštěvnosti uživatelů na zahraničních službách Centrum Holdings. Tito uživatelé byli metodicky nesprávným způsobem přesměrováni na české domény (byť se slovenským nebo chorvatským obsahem). Návštěvnost centrum.cz tak díky těmto zahraničním uživatelům vzrostla v období od října 2011 do června 2012 přibližně o 3% RU a 1% PV z celkového objemu.

Více na NetMonitor

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Novinky

archív