0 Kč

Novinka - netbook Aspire One 532g

Společnost Acer ohlásila příchod dalšího modelu do rodiny Aspire. Nový netbook Aspire One 532g je nadmíru vybaven, neboť v jeho útrobách bude pracovat dvojice grafických jader a zbrusu nová technologie od firmy Nvidia.


Aspire One 532g


Právě kalifornský výrobce ohlásil na tento rok příchod druhé generace grafické platformy ION, kterou Acer jako jeden z prvních představil v hotovém řešení. Model Aspire One 532g bude tedy disponovat výkonným grafickým akcelerátorem, avšak pro dosažení dlouhé výdrže na baterie byla použita ještě platforma PineTrail.


Aspire One 532g


Nové Atomy totiž disponují úsporným grafickým jádrem, které sice není příliš výkonné, avšak na prohlížení emailů, či práci s dokumenty bohatě stačí. V tomto netbooku by měl pracovat nejslabší Atom, tedy model N450. Acer prý díky přepínání mezi grafikami přiblížil výdrž až na 10 hodin.


Aspire One 532g


Jelikož se manuální přepínání grafik příliš neuchytilo, použili inženýři společnosti Acer novou technologii z dílen Nvidia, jménem Optimus. Tato novinka na rozdíl od současných řešení nabídne bezešvé přepínání mezi grafikami, tedy bez zběsilého problikávání obrazovky. Další velmi důležitou vlastností je automatická změna akcelerátoru dle aktuálních potřeb systému.


Aspire One 532g


Z ostatních parametrů je znám 10“ palcový LCD displej s rozlišením 720 řádků, HDMI výstup a také volitelný 3G modem. Malé rozměry a použití lehkých materiálů prý stlačily váhu na přibližně jeden kilogram. Speciální napájecí adaptér by měl navíc značně urychlit nabíjení baterie.

O novince Acer Aspire One 532g byly zatím k dispozici pouze neoficiální informace, avšak v závěru včerejšího dne (15.2.) přinesl magazín notebookitalia exkluzivní video z výstavy MWC, která se odehrává v Barceloně.

Zdroj: Svět hardware

Přehled komentářů

  Komentáře byly uzavřeny

Novinky

 • 06 Zář 2022

  Money S3 Aktualizace 2023

  Nové ceny předplatného služby Podpora a aktualizace Money S3 pro rok 2023

 • 12 Čec 2022

  Epson EcoTank Pro M15180

  Podrobnosti o skvělých nových tiskárnách od Epsonu. Komu jsem ji prodal a nainstaloval, ten je spokojený.
 • 22 Dub 2022

  Akce ZAHRÁDKOVNÉ

  Akce pro restaurace, kavárny, cukrárny... apod. s předzahrádkou. Kdo by nechtěl mobilního číšníka s výraznou slevou, nebo třeba ZADARMO?

 • 09 Lis 2021

  TIP na výhodný nákup notebooků (9. 11. 2021)

  Vypadá to teď velmi dobře na skladech distribucí. Tzn., že repas se asi v tuto chvíli nevyplatí kupovat, pokud chcete standardní spotřební notebook.

 • 04 Bře 2021

  Rostlinolékařský pas

  Někteří prodejci květin jsou povinni u vybraných druhů rostlin vydávat rostlinolékařské pasy

 • 16 Úno 2021

  Stravenkový paušál 2021

  Stravenkový paušál představuje od 1.1.2021 třetí způsob, jak poskytnout zaměstnanci daňově zvýhodněné stravování.

 • 10 Lis 2020

  AKCE! ZDARMA platební terminál s EET pokladnou

  Lepší nabídku už nehledejte. :o) Platební terminál zdarma. Internet zdarma. EET aplikace zdarma. Navíc bez poplatků za platby kartou do výše 50 tisíc Kč/měsíc.

 • 12 Srp 2020

  Money S3 - Nové mzdy

  Od verze 20.700 je v Money S3 nový modul Mzdy a personalistika. Nabízí souběžné pracovní poměry, automatickou aktualizaci mzdové legislativy, víceúrovňový kontroling, podrobné nastavení zaúčtování položek mzdy a řadu dalších vylepšení.

 • 10 Čec 2020

  Zálohové faktury v InPage

  Zoner software zapracoval do redakčního systému můj návrh zálohových faktur

 • 31 Bře 2020

  Přímá podpora pro OSVČ zasažené opatřeními proti koronaviru

  Na částku v nominální výši 25 000 Kč bude mít nárok OSVČ, která o ni požádá a prohlásí splnění několika základních požadavků

Archív