Přehled komentářů
-
Komentáře byly uzavřeny
22 Čec 2026
Výběr ekonomického systému pro OSVČ může být klíčový pro efektivní řízení podnikání, ale je také často zatížen řadou chyb, které mohou negativně ovlivnit podnikání. Zde se podíváme na pět nejčastějších chyb, kterých by se podnikatelé měli vyvarovat.
13 Čec 2026
Společnost Apple je známá svou inovativností, ale nedávné zprávy naznačují, že by mohla testovat technologii, která se setkala s kontroverzemi a regulacemi na různých trzích. Podle zasvěcených zdrojů Apple zkoumá možnosti implementace funkce, která by mohla porušovat určité zákonné limity na ochranu osobních údajů. Tato technologie se zaměřuje na pokročilé sledování uživatelských aktivit, což vyvolalo obavy ohledně soukromí a ochrany dat uživatelů. Zatímco Apple tvrdí, že veškeré jejich inovace kladou důraz na bezpečnost a ochranu spotřebitelů, regulační orgány různých zemí jsou na pozoru a sledují vývoj celého případu velmi bedlivě. Vedení společnosti zatím neposkytlo podrobnější informace o konkrétních záměrech či časové ose zavedení této technologie.
13 Čec 2026
Od července 2023 je pro podnikatele a vývojáře k dispozici testovací prostředí pro EET 2.0. Toto prostředí umožňuje uživatelům simulovat a testovat nové funkcionality elektronické evidence tržeb v bezpečném a kontrolovaném prostředí. Uživatelé mají možnost předem se seznámit s aktualizacemi, a tím lépe připravit své systémy na oficiální zavedení nového systému.
30 Čer 2026
Nová 64bitová verze Money S3 přináší vyšší výkon a efektivitu pro uživatele, kteří potřebují zpracovávat velké objemy dat. Tato aktualizace umožňuje lepší správu paměti a rychlejší provoz aplikace, což je klíčové pro podniky s náročnými účetními procesy.
26 Čer 2026
Elektronická evidence tržeb (EET) 2.0 představuje novou fázi digitalizace daňového systému v České republice. Plánovaný harmonogram zavedení tohoto systému zahrnuje několik klíčových etap. První fáze zahrnuje přípravu technické platformy a legislativních změn, které by měly být předloženy do konce tohoto roku. Očekává se, že tato fáze umožní adaptaci systémů a rozšíření podpory pro podnikatele, přičemž všechny potřebné technologie by měly být dostupné k testování v rámci pilotního programu. Druhá fáze, plánovaná na první pololetí následujícího roku, je zaměřena na školení a edukaci uživatelů, včetně přípravy materiálů a školení pro zaměstnavatele a účetní firmy. V této fázi dojde také k oficiálnímu spuštění systému pro vybrané segmenty podnikání. Třetí a konečná fáze plánovaná na druhé pololetí roku 2024 zahrnuje kompletní integraci systému EET 2.0 do praxe, s povinností prodejců zapojit se do nového systému, včetně zvýšeného dohledu nad dodržováním pravidel.
29 Bře 2026
Nové pravidlo pro registraci domény .CZ vyžaduje, aby všechny nové žádosti o registraci obsahovaly platné telefonní číslo. Tato aktualizace má za cíl zvýšit bezpečnost a transparentnost při správě doménových jmen v České republice. Povinnost uvést telefonní číslo se týká všech nově registrovaných domén, a také může ovlivnit stávající majitele domén při aktualizaci jejich údajů.
22 Bře 2026
Takže, vážení obchodníci a provozovatelé, zase je to tady. Další kolo EET, tentokrát s číslovkou 2.0. Za těch třicet let, co se vrtám v registračních pokladnách, jsem viděl už ledacos. Od elektronických tlačítkových pokladen, co se občas zasekly, až po ty nejmodernější dotykové systémy, co umí pomalu i kafe uvařit. A jedno vím jistě: legislativa se mění, ale základní pravidlo zůstává – pokladna musí šlapat jako hodinky. Jinak jsou problémy.
09 Bře 2026
Spuštění systému EET 2.0 je plánováno na rok 2027 a oproti původní verzi přinese několik zásadních úprav. Zatímco u EET 1.0 vznikala povinnost evidovat tržbu podle formy platby – tedy zda šlo o hotovost nebo bezhotovostní transakci – nově se má tato povinnost odvíjet od povahy podnikatelské činnosti a způsobu interakce se zákazníkem.
10 Úno 2026
Česká republika se připravuje na zavedení nového systému elektronické evidence tržeb, známého jako EET 2.0. Tento systém přináší modernizaci a zefektivnění dosavadního procesu, což by mělo usnadnit život podnikatelům i kontrolním orgánům. Podívejme se na hlavní změny, které EET 2.0 přináší, a jak se na ně můžete připravit.
07 Kvě 2025
TP-LINK v květnu 2025 představila několik novinek, které posílí jejich už tak rozsáhlé portfolio síťových produktů a technologií. Mezi nejvýznamnější inovace patří zcela nová řada routerů s podporou Wi-Fi 7, pokročilé bezpečnostní prvky pro chytré domácnosti a rozšířená nabídka IoT zařízení.
ČT HD přechází od 16. 6. na novou Astru 3B
Ve středu 16. 6. 2010 nastane od páté hodiny ranní krátká výluka v satelitním vysílání programu ČT HD na pozici 23,5° E. Stane se tak v souvislosti se stěhováním vysílání na nové transpondéry družice Astra 3B, která zahajuje komerční provoz.
Výluka satelitního digitálního vysílání České televize ve vysokém rozlišení ČT HD bude trvat dle odhadů asi 40 minut. Parametry vysílání ČT HD z nové družice Astra 3B budou totožné s parametry na družici Astra 1G, kde bylo vysílání spuštěno 10. Května 2010 právě v souvislosti s přechodem na nový satelit. Pokud jste až doposud přijímali signál ČT HD z původního transpondéru Astry 1E, budete muset své přijímače přeladit.
Technické parametry příjmu ČT HD z družice Astra 3B (23,5° E):
Pro kvalitní příjem na území ČR i nadále postačuje parabolická anténa o průměru 60 cm.
zdroj tvfreak.cz
Podrobnější zpráva z digitalne.tv:
Satelitní digitální vysílání České televize ve vysokém rozlišení ČT HD přejde ve středu 16. června 2010 brzy ráno na cílovou družici Astra 3B na pozici 23,5° východně. Přesun na zcela nový satelit a následné kontrolní testy si vyžádají krátkou výluku vysílání, a to zhruba od 05:00 do 05:40 hodin.
Diváci přijímající ČT HD satelitně z pozice 23,5° východně (platformy CS Link a Skylink) po uvedené výluce:
a) Nebudou muset provést žádnou změnu v nastavení svých satelitních přijímačů, pokud je po 10. květnu 2010 již přeladili na přechodný transponder 3.214 z družice Astra 1G, jak Česká televize doporučovala v tiskové zprávě. Parametry vysílání ČT HD z nové družice Astra 3B budou totožné s parametry na družici Astra 1G.
b) Budou muset přeladit své satelitní přijímače, jestliže tak po 10. květnu 2010 ještě neučinili a ČT HD tedy dosud přijímají z původní družice Astra 1E.
Technické parametry pro příjem ČT HD:
- z transponderu 3.214 na novém satelitu Astra 3B
- pozice: 23,5° východně
- modulace: DVB-S QPSK
- přijímací frekvence: 11.973,00 MHz
- polarizace: Vertikální
- symbolová rychlost: 27.500 Symps
- FEC: 5/6
- přijímací anténa: Doporučen minimální průměr 60 cm
Diváci ani v jednom z případů nemusí provádět žádné úpravy přijímacích antén, ani je nově směrovat. Všechny diskutované družice totiž sdílí orbitální pozici 23,5° východně. Beze změny zůstává i doporučená velikost parabolické antény alespoň 60 cm v průměru. Jediným potřebným krokem tedy bylo, respektive je v období od 10. května 2010 do 16. června 2010 jedenkrát přeladit na svém satelitním přijímači předvolbu, na níž je ČT HD uložené (postup dle uživatelské příručky konkrétního přijímače).
Dočasné vysílání ČT HD z družice Astra 1G skončí přechodem na Astru 3B a krátce poté bude definitivně ukončeno také vysílání ČT HD z původní družice Astra 1E, jejíž životnost je u konce.
Podrobnosti o příjmu ČT HD v internetovém speciálu České televize k digitalizaci www.digict.cz v rubrice ČT HD: Vysoké rozlišení obrazu.
Doplněno 17.6. 2010:
Na frekvenci 11 876 MHz s horizontální polarizací je paket CS Link s programy CS Film Detem/CS Film, Sport 5, Film+ Czechia, DoQ, HBO Czechia, Eurosport, AXN Czechia, The Fishing and Hunting Channel, HBO 2 C.E, AXN Sci-Fi, Prima COOL/R1, Cinemax C.E, AXN Crime, XXX Xtreme.
Frekvenci 11 992 MHz s horizontální polarizací sdílí pakety CS Link a Skylink s programy TV Nova info card, TV FilmBox, Filmbox Extra, Leo TV, Spektrum Int., Viasat Explorer/Spice Viasat History, JimJam, The MGM Channel C.E, Kino CS, Minimax Czechia, Disney Channel Hungary & Czechia, Hallmark Channel C.E.
Předpokládaný vyzařovací diagram satelitu Astra 3B (Zdroj: SES Astra).
Frekvence 12 070 MHz s horizontální polarizací je obsazena paketem CS Link s programy TV Nova HD, Joj Plus, Sport 1 Cze, Sport 2 Cze, TV Joj, Nova Sport, TV Nova, Nova Cinema, MTV Czechia.
Ve čtvrtek 17. 6. přibudou na frekvencích 11 797 MHz a 12 110 MHz další programy paketu Skylink – TV Barrandov, Z1, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, Discovery, NGC, NG Wild, Retro Music Television, bebe tv, Viasat Nature, Nova HD, Eurosport HD, Nova Sport HD, History Channel HD, FILMBOX HD, HBO HD, DokuCS.
Diváci, kteří využívají služeb CS Link a Skylink, nemusí na svých přijímačích nic přelaďovat, ani přesměrovávat přijímací antény. Vysílání z nového satelitu probíhá se stejnými parametry, jaké byly nastaveny u dříve používaného satelitu Astra 1G, který již dosluhuje.
zdroj tvfreak.cz