OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

EET - nezapomeňte od zítřka správně označit provozovnu

Všichni kdo od zítřka musí povinně evidovat tržby podle Zákona o evidenci tržeb, nezapomeňte na viditelném místě své provozovny, kde se evidují tržby vyvěsit dostatečně viditelné a čitelné oznámení, podle §25 ZoET. Informační oznámenní jste povinni umístit i na internetové stránky, na kterých nabízíte zboží, nebo služby za způsoby platby podléhající evidenci..

Obsahem informačního oznámení jsou texty ve znění:

Podnikatelé evidující v běžném režimu

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Podnikatelé evidující ve zjednodušeném režimu

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů

Proč je potřeba na provozovně oznámení?

Finanční správa to odůvodňuje potřebou informovat poplatníka o způsobu evidence podnikatele.  Pro zákazníka je prý tato informace důležitá, pokud si chce ověřit zaevidování tržby u správce daně.

Jak má oznámení vypadat?

Zákon neupravuje formu oznámení, jako např. velikost a barvu písma a je mu i jedno, jestli půjde o vytištěný dokument, nebo zobrazený text např. na dipleji. Důležité je pouze, aby toto oznámení bylo viditelné a dobře čitelné.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Novinky

archív