0 Kč

Novinky v iDokladu verze 1.5
Srpnová verze přináší nejvíce žádané novinky a zlepšení

Vážení uživatelé služby iDoklad, ještě jednou bychom rádi poděkovali těm z Vás, kteří jste si našli čas na vyplnění našeho dotazníku. Součástí ankety bylo i losování o věcnou cenu, digitální fotoaparát Canon, a štěstí se při losování tentokrát usmálo na Petra Jílka z Brna. Výherci gratulujeme a všem účastníkům ankety děkujeme za jejich názory.

V nové verzi iDokladu, připravované mj. i na základě tohoto dotazníku, jsme se snažili co nejrychleji reagovat na Vaše nejčastější připomínky a věříme, že Vám nové funkce služby iDoklad přijdou vhod.

Nová agenda Zálohových faktur

Kromě normální faktury lze vystavit i fakturu zálohovou, a tu po jejím uhrazení přenést do normální faktury. Pro zálohové faktury lze samostatně nastavit texty na dokladu i v nastavení. Zálohové faktury mají samostatnou číselnou řadu. Ovládání je stejné jako u normálních faktur, pouze si v záhlaví přepněte „Faktura vydaná“ na „Zálohová faktura“.

Tvorba
zálohových faktur

Přenesení (vyúčtování) zálohové faktury je snadné. V nástrojové liště nad seznamem faktur najdete novou volbu Vyúčtovat ZF toto tlačítko je přístupné pouze na zálohových fakturách, které jsou uhrazené. Po vybrání volby Vyúčtovat ZF se Vám otevře vyúčtovací faktura vydaná, kde je proveden odpočet zálohy a zároveň jsou zkopírovány položky zálohové faktury.

Změna komunikace mezi iDokladem a Money S3

Důležité pro uživatele
 Money S3.
Prosím čtěte pozorně!
  V souvislosti s vydání nové verze iDokladu s označením 1.5.0.0 a přidáním nové agendy zálohových faktur je nutné aktualizovat šablonu pro import dokladů do Money S3. V adresáři c:\Program Files\CIGLER SOFTWARE\Money S3\Data\XMLDE\Templates\Import\ je nutné nahradit soubor idoklad.xslt novým souborem, který je ke stažení přímo v iDokladu. Dále je nutné v programu Money S3 nastavit konfiguraci pro odečtení zaplacené zálohy u faktur vydaných, konkrétně je nutné nastavit Členění DPH. Členění DPH se nastaví v programu Money S3 v nabídce Nástroje/Nastavení/Účetní rok - Záložka Fakturace - Podzáložka Odpočet zálohy. Podrobnější informace s návodem naleznete zde.

Filtrování v seznamu Faktur

Celá řada z Vás už má v iDokladu pěknou porci faktur, a proto jsme pro Vás připravili možnost filtrovat (vybírat) jen některé z nich. V nástrojové liště nad seznamem faktur najdete nové volby pro filtrování (podle typu faktury, podle platby a podle období) a volbu zrušit vše. Práce s filtry je jednoduchá, vyberte si požadované kritérium a ihned po výběru Vám iDoklad zobrazí jen ty faktury (zálohové faktury), které splňují zvolenou podmínku.

Nový vzhled záložky Nastavení

Vzhledem k velké porci nových funkcí a nutnosti přehledného nastavení jsme změnili design záložek nastavení. Ovládání zůstává stejné a nové nastavení si samozřejmě podrželo údaje, které jste měli nastavené. Projděte si novou volbu Nastavení a případně si nastavte nové věci podle svých potřeb – to se týká zejména nastavení pro zálohové faktury.

Faktury v německém jazyce

Další novinkou je možnost vystavovat faktury v německém jazyce. Volbu jazyka provedete při výběru tiskové sestavy.

Jsme rádi, že iDoklad aktivně používáte a jsme rádi za všechny připomínky a náměty, které jste nám zaslali. Na většinu z nich budeme reagovat v některé z příštích verzí služby iDoklad.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Novinky

 • 28 Dub 2023

  Money S3 a Gmail

  Snažíte se odesílat doklady z Money S3 přes Gmail, ale ten vám neustále hlásí chybu ověření? Chyba není v přihlašovacím jménu, ani heslu. 

 • 18 Úno 2023

  Jak poslat velké soubory emailem

  Jednoduše na email odešlete soubory až do velikosti 5 GB. Bez registrace a zdarma pomocí e-mailu nebo zabezpečeného odkazu. 

 • 03 Pro 2022

  Aktualizace Money S3 2023

  Opět se nám blíží nový rok a je nejvyšší čas na předplatné aktualizací Money S3 na další rok, aby váš přechod na nový účetní rok proběhl hladce

 • 23 Lis 2022

  Napojení pokladny Euro 150 na Pohodu

  Protože nikde nenajdete návod jak napojit pokladnu Euro 150 TEi Flexy na Pohodu, vytvořil jsem pro vás návod se screenshoty.

 • 20 Říj 2022

  Jak přepnout pokladnu Euro 150 do režimu bez EET?

  Pro správné nastavení je potřeba dodržet tento postup.

 • 18 Říj 2022

  Certifikace Money S3 2022

  Absolvoval jsem certifikační školení a úspěšně složil certifikační test

 • 30 Zář 2022

  Nový ceník www stránek

  Letošní rok nese ve znamení enormní růst nákladů na provoz našich služeb

 • 06 Zář 2022

  Money S3 Aktualizace 2023

  Nové ceny předplatného služby Podpora a aktualizace Money S3 pro rok 2023

 • 12 Čec 2022

  Epson EcoTank Pro M15180

  Podrobnosti o skvělých nových tiskárnách od Epsonu. Komu jsem ji prodal a nainstaloval, ten je spokojený.
 • 22 Dub 2022

  Akce ZAHRÁDKOVNÉ

  Akce pro restaurace, kavárny, cukrárny... apod. s předzahrádkou. Kdo by nechtěl mobilního číšníka s výraznou slevou, nebo třeba ZADARMO?

Archív