0 Kč

Jak jsem si naběhl s eD' system Czech

Když ptáčka lapají ...

Po tom, co mi předchozí dodavatel neproplatil přes půl roku slibovanou ochranu skladu odešel jsem od něho k eD' system Czech, a.s. Ti mi ihned nabídli kredit a splatnost, ale proti podpisu blankosměnky. Je to prý jen formalita a ani prý neznají jediný případ uplatnění této směnky. Nabídli mi i za 1tis. Kč měsíčně partnerský internetový obchod.

Drž "ústa", krok a plať za naše chyby

Dvakrát se mi stalo, že poslali zboží zákazníkovi zadarmo, ale po mně ho chtěli uhradit. Protože jsem se nechtěl dohadovat, zaplatil jsem ho i když mě ho nikdo nikdy nezaplatil. Když se to stalo potřetí, odmítl jsem.

Chybu uznáváme

Zákazník si přes eshop objednal notebook. Obchodník eD' system Czech, a.s. se spletl a poslal ho zákazníkovi zadarmo, přestože jsem jsem jeho expedici nepovolil. Hned po zjištění druhý den ráno jsem okamžitě na chybu upozornil obchodníka, expedici i depo PPL a žádal je o nedoručení zásilky. Přesto PPL předalo po obědě notebook Nikole Urbanů, rozené jako David Kašpárek.

Tuto dodávku jsem u eD' system Czech a.s. ihned reklamoval. Po projednání mi bylo řečeno, že uznávají svoji chybu a že si to se zákazníkem vyřeší sami. Zde je znění jejich emailu, který jsem po telefonátu po nich žádal zaslat:

Email od eD' system Czech, a.s.

Podvod?

Na podzim mi zavolal nějaký pán, který po mně chtěl fakturu k tomuto notebooku. Řekl jsem mu, že notebook není ještě uhrazený. Omlouval se, že ho neukrad, že ho koupil v bazaru. Takže milý/á Nikola Urbanů donesl/a obratem do zástavárny a vyinkasované peníze použil/a pro vlastní potřebu. Okamžitě jsem o tom informoval obchodníka a p. Marcovou. Doporučil jsem to řešit přes policii.

Po třičtvrtě roce jsme si to rozmysleli! Zaplatíš to ty!

Nevěřil jsem vlastním očím, co mi po třičtvrtě roce napsal p. Bednárik z eD' system Czech, a.s.

Nezaplatíš? Uplatníme směnku!

A je to tady. Takže všichni, kdo máte podepsanou směnku u eD' system Czech, a.s. jste jejich rukojmí ani o tom nevíte. Ne, že ani neznají případ, kdy byla směnka uplatněna. Naopak. Je to hned to první, co udělají.

Státní úřady všemu nasadily korunu

Policie:

Nikola Urbanů, roz. David Kašpárek se nedopustil žádného podvodu, když notebook nezaplatil a přitom hned prodal do bazaru. Má v úmyslu ho zaplatit. Ale nějak se k tomu přes dva roky nemá.

Městský soud v Ostravě:

Nezajímá nás směnečné ujednání. Nezajímá nás, že eD' system Czech, a.s. nemá ani platnou objednávku. Zaplať!

 

Kdokoli to viděl, tak mu nad tím zůstává rozum stát. Opravdu žijeme v Půlnočním království, Kocourkově ... Absurdistánu, jak jste to sami nazvali. Znáte někdo způsob, jak se tomu bránit?

Přehled komentářů

  Komentáře byly uzavřeny

Novinky

 • 06 Zář 2022

  Money S3 Aktualizace 2023

  Nové ceny předplatného služby Podpora a aktualizace Money S3 pro rok 2023

 • 12 Čec 2022

  Epson EcoTank Pro M15180

  Podrobnosti o skvělých nových tiskárnách od Epsonu. Komu jsem ji prodal a nainstaloval, ten je spokojený.
 • 22 Dub 2022

  Akce ZAHRÁDKOVNÉ

  Akce pro restaurace, kavárny, cukrárny... apod. s předzahrádkou. Kdo by nechtěl mobilního číšníka s výraznou slevou, nebo třeba ZADARMO?

 • 09 Lis 2021

  TIP na výhodný nákup notebooků (9. 11. 2021)

  Vypadá to teď velmi dobře na skladech distribucí. Tzn., že repas se asi v tuto chvíli nevyplatí kupovat, pokud chcete standardní spotřební notebook.

 • 04 Bře 2021

  Rostlinolékařský pas

  Někteří prodejci květin jsou povinni u vybraných druhů rostlin vydávat rostlinolékařské pasy

 • 16 Úno 2021

  Stravenkový paušál 2021

  Stravenkový paušál představuje od 1.1.2021 třetí způsob, jak poskytnout zaměstnanci daňově zvýhodněné stravování.

 • 10 Lis 2020

  AKCE! ZDARMA platební terminál s EET pokladnou

  Lepší nabídku už nehledejte. :o) Platební terminál zdarma. Internet zdarma. EET aplikace zdarma. Navíc bez poplatků za platby kartou do výše 50 tisíc Kč/měsíc.

 • 12 Srp 2020

  Money S3 - Nové mzdy

  Od verze 20.700 je v Money S3 nový modul Mzdy a personalistika. Nabízí souběžné pracovní poměry, automatickou aktualizaci mzdové legislativy, víceúrovňový kontroling, podrobné nastavení zaúčtování položek mzdy a řadu dalších vylepšení.

 • 10 Čec 2020

  Zálohové faktury v InPage

  Zoner software zapracoval do redakčního systému můj návrh zálohových faktur

 • 31 Bře 2020

  Přímá podpora pro OSVČ zasažené opatřeními proti koronaviru

  Na částku v nominální výši 25 000 Kč bude mít nárok OSVČ, která o ni požádá a prohlásí splnění několika základních požadavků

Archív