OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Jak jsem si naběhl s eD' system Czech

Když ptáčka lapají ...

Po tom, co mi předchozí dodavatel neproplatil přes půl roku slibovanou ochranu skladu odešel jsem od něho k eD' system Czech, a.s. Ti mi ihned nabídli kredit a splatnost, ale proti podpisu blankosměnky. Je to prý jen formalita a ani prý neznají jediný případ uplatnění této směnky. Nabídli mi i za 1tis. Kč měsíčně partnerský internetový obchod.

Drž "ústa", krok a plať za naše chyby

Dvakrát se mi stalo, že poslali zboží zákazníkovi zadarmo, ale po mně ho chtěli uhradit. Protože jsem se nechtěl dohadovat, zaplatil jsem ho i když mě ho nikdo nikdy nezaplatil. Když se to stalo potřetí, odmítl jsem.

Chybu uznáváme

Zákazník si přes eshop objednal notebook. Obchodník eD' system Czech, a.s. se spletl a poslal ho zákazníkovi zadarmo, přestože jsem jsem jeho expedici nepovolil. Hned po zjištění druhý den ráno jsem okamžitě na chybu upozornil obchodníka, expedici i depo PPL a žádal je o nedoručení zásilky. Přesto PPL předalo po obědě notebook Nikole Urbanů, rozené jako David Kašpárek.

Tuto dodávku jsem u eD' system Czech a.s. ihned reklamoval. Po projednání mi bylo řečeno, že uznávají svoji chybu a že si to se zákazníkem vyřeší sami. Zde je znění jejich emailu, který jsem po telefonátu po nich žádal zaslat:

Email od eD' system Czech, a.s.

Podvod?

Na podzim mi zavolal nějaký pán, který po mně chtěl fakturu k tomuto notebooku. Řekl jsem mu, že notebook není ještě uhrazený. Omlouval se, že ho neukrad, že ho koupil v bazaru. Takže milý/á Nikola Urbanů donesl/a obratem do zástavárny a vyinkasované peníze použil/a pro vlastní potřebu. Okamžitě jsem o tom informoval obchodníka a p. Marcovou. Doporučil jsem to řešit přes policii.

Po třičtvrtě roce jsme si to rozmysleli! Zaplatíš to ty!

Nevěřil jsem vlastním očím, co mi po třičtvrtě roce napsal p. Bednárik z eD' system Czech, a.s.

Nezaplatíš? Uplatníme směnku!

A je to tady. Takže všichni, kdo máte podepsanou směnku u eD' system Czech, a.s. jste jejich rukojmí ani o tom nevíte. Ne, že ani neznají případ, kdy byla směnka uplatněna. Naopak. Je to hned to první, co udělají.

Státní úřady všemu nasadily korunu

Policie:

Nikola Urbanů, roz. David Kašpárek se nedopustil žádného podvodu, když notebook nezaplatil a přitom hned prodal do bazaru. Má v úmyslu ho zaplatit. Ale nějak se k tomu přes dva roky nemá.

Městský soud v Ostravě:

Nezajímá nás směnečné ujednání. Nezajímá nás, že eD' system Czech, a.s. nemá ani platnou objednávku. Zaplať!

 

Kdokoli to viděl, tak mu nad tím zůstává rozum stát. Opravdu žijeme v Půlnočním království, Kocourkově ... Absurdistánu, jak jste to sami nazvali. Znáte někdo způsob, jak se tomu bránit?

Přehled komentářů

    Komentáře byly uzavřeny

Novinky

archív