0 Kč

Kniha jízd a cestovní náhrady

Jak modul Kniha jízd a cestovní příkazy šetří čas?

Také se často potýkáte s problémem, že potřebujete dopsat knihu jízd za několik měsíců zpátky? Nebo si rádi před cestou v pohodlí kanceláře naplánujete nejrychlejší trasu a chcete ji hned použít v knize jízd včetně výpočtu času nutného pro jízdu? A ocenili byste, kdyby váš program přímo připravil vyúčtování náhrad služební cesty a přenesl je do účetnictví? Pak je právě pro vás určený rozšiřující modul Money S3 Kniha jízd a cestovní náhrady. Jeho největší předností je integrovaná mapa České republiky, Slovenska a celé Evropy, do které můžete (podobně, jako to znáte ze softwarů GPS) umísťovat traťové body, přesouvat je a ihned si tak v Money S3 naplánovat cestu včetně času a způsobu dopravy, a na základě těchto údajů rychle vystavit i cestovní příkazy.

Modul Kniha jízd a cestovní náhrady usnadní samotné vyplňování knihy jízd. Kromě „ručního" způsobu dovede kniha jízd generovat jízdy za dané období podle zadaného stavu tachometru, a to i tak, že chybějící jízdy „doplní" z cestovních příkazů mezi ty už zadané podle vaší databáze častých jízd. Nemusíte tak třeba denně vypisovat „cesta do/z práce", systém to udělá za vás – a navíc přidá i drobnou odchylku tak, aby cesta jednou měla například 28 km, podruhé pak 31 km.

Cestovní náhrady využívají stávající seznamy zaměstnanců a vozidel, které však rozšiřují o nové záložky. Součástí nového modulu jsou i další seznamy.

Generování Knihy jízd - definice

Kniha jízd

 • Kniha jízd disponuje mapami ČR, SR a celé Evropy v měřítku 1:100 000 integrovanými přímo do Money S3. V české a slovenské mapě je možné vyhledávat podle ulic i popisných čísel, v evropské pak podle názvů měst a obcí. To vše bez nutnosti připojení k internetu.
 • Při plánování trasy na mapě lze vyhledané trasové body přesouvat, měnit jejich pořadí a jinak je upravovat. Díky tomu svou pracovní cestu připravujete ve stejném rozhraní, ve kterém ji budete i evidovat a posléze také účtovat. Je jasné, že tím ušetříte mnoho času při postupném přepisování dat.
 • Novou cestu jde zadat více způsoby: výběrem začátku a cíle přímo na mapě, volbou navštíveného partnera z Adresáře nebo destinace ze seznamu Evidovaných míst, případně i ručním zápisem.
 • Cesty můžete podrobně rozdělit na etapy, nebo je zadat zjednodušeně bez nich.
 • Modul doplní údaje GPS a další rozšiřující podrobnosti také do seznamů Adresáře.
 • Kniha jízd - mapaCestovní příkazy dovedou zkontrolovat, zda „necestuje“ zaměstnanec na nemocenské apod. Díky tomu se vyhnete zbytečným potížím v případě finanční kontroly.
 • Zpětná rekonstrukce Knihy jízd probíhá dvěma způsoby: za prvé hromadným naplněním zvolenými jízdami, za druhé pak automatickým generováním jízd do koncového stavu tachometru. Zpětná rekonstrukce respektuje i případné ručně zadané jízdy a generované jízdy doplní do mezer.
 • Kniha jízd disponuje širokou možností exportu: tisknout ji lze souhrnně nebo jednotlivě po zaměstnancích či vozidlech a měsících včetně mezisoučtů.
 • Pro snazší evidenci nákladů na cesty nabízí možnost zadávat čerpání pohonných hmot a tisknout skutečnou průměrnou spotřebu evidovaných vozidel.
 • Systém rozlišuje soukromé jízdy služebním vozidlem (kvůli povinnosti srážek z mezd) a služebních jízd soukromým vozidlem (kvůli povinnosti zaplacení silniční daně).

Cestovní příkazy

 • Postup při vystavení cestovního příkazu je obdobný, jako při vyplňování běžného papírového formuláře.
 • Pro opakované cesty lze vystavit souhrnný cestovní výkaz s definovanými parametry.

Generování Knihy jízd - kalendář

 • Vystavení se dá výrazně zrychlit „přetažením“ skutečné cesty z Knihy jízd (funguje obousměrně), nebo využitím seznamu často vystavovaných příkazů.
 • Definicí přístupových práv je možné určit podřízené a nadřízené pracovníky, kteří mají oprávnění schválit konkrétní cestu. Cestovní příkazy se tak mohou nacházet ve stavech plánovaný, schválený, uskutečněný či schválený k zaúčtování. Systém automaticky pozná, zda se jedná o domácí či zahraniční cestu, a podle toho generuje náhrady, jízdné i stravné.
 • Náklady na cestu lze přiřadit buď celému cestovnímu příkazu, nebo jednotlivým trasám – to je výhodné při dílčí úpravě cestovného.
 • Vytištěné cestovní příkazy vypadají prakticky stejně jako originální formuláře SEVT.
 • Modul Cestovní náhrady je plně propojený s modulem Účetnictví. Přímo odsud tak lze vystavovat doklady: cestovní zálohy (respektive příkazy k úhradě a bankovní doklady) a vyúčtování cestovních příkazů (závazky), a to včetně evidence jednotlivých vazeb v seznamu cestovních příkazů i návazných dokladů.

  Kniha jízd - karta jízdy

Jak si modul Kniha jízd a cestovní náhrady zakoupit

Přejete-li si Knihu jízd nejprve vyzkoušet, můžete tak učinit ve Start verzi účetního programu Money S3 11.080 a vyšší, kterou nainstalujete do odlišné složky, než v jaké máte stávající licencovanou verzi.

Modul Kniha jízd se prodává ve variantách podle množství vozidel v evidenci: 1 990 Kč (1 vozidlo), 2 990 Kč (2-3 vozidla), 4 990 Kč (4-20 vozidel) a 8 990 Kč ve variantě pro neomezený počet vozidel.

Zakoupení modulu se vztahuje k celému kompletu včetně jeho dalších síťových či lokálních licencí. Zákazník namísto stávající licence obdrží nové SW licenční číslo, které již obsahuje modul Kniha jízd a cestovní náhrady. Rozšíření nemá vliv na cenu dalších licencí, ty zůstávají na úrovni daného kompletu, ale má vliv na výši ceny u služby Aktualizace. Při objednávce je třeba uvést číslo licence, kterou si o modul Kniha jízd a cestovní náhrady přejete rozšířit.

Koupit Knihu jízd pro účetnictví money S3 v eshopu

Přehled komentářů

  Komentáře byly uzavřeny

Novinky

 • 28 Dub 2023

  Money S3 a Gmail

  Snažíte se odesílat doklady z Money S3 přes Gmail, ale ten vám neustále hlásí chybu ověření? Chyba není v přihlašovacím jménu, ani heslu. 

 • 18 Úno 2023

  Jak poslat velké soubory emailem

  Jednoduše na email odešlete soubory až do velikosti 5 GB. Bez registrace a zdarma pomocí e-mailu nebo zabezpečeného odkazu. 

 • 03 Pro 2022

  Aktualizace Money S3 2023

  Opět se nám blíží nový rok a je nejvyšší čas na předplatné aktualizací Money S3 na další rok, aby váš přechod na nový účetní rok proběhl hladce

 • 23 Lis 2022

  Napojení pokladny Euro 150 na Pohodu

  Protože nikde nenajdete návod jak napojit pokladnu Euro 150 TEi Flexy na Pohodu, vytvořil jsem pro vás návod se screenshoty.

 • 20 Říj 2022

  Jak přepnout pokladnu Euro 150 do režimu bez EET?

  Pro správné nastavení je potřeba dodržet tento postup.

 • 18 Říj 2022

  Certifikace Money S3 2022

  Absolvoval jsem certifikační školení a úspěšně složil certifikační test

 • 30 Zář 2022

  Nový ceník www stránek

  Letošní rok nese ve znamení enormní růst nákladů na provoz našich služeb

 • 06 Zář 2022

  Money S3 Aktualizace 2023

  Nové ceny předplatného služby Podpora a aktualizace Money S3 pro rok 2023

 • 12 Čec 2022

  Epson EcoTank Pro M15180

  Podrobnosti o skvělých nových tiskárnách od Epsonu. Komu jsem ji prodal a nainstaloval, ten je spokojený.
 • 22 Dub 2022

  Akce ZAHRÁDKOVNÉ

  Akce pro restaurace, kavárny, cukrárny... apod. s předzahrádkou. Kdo by nechtěl mobilního číšníka s výraznou slevou, nebo třeba ZADARMO?

Archív