OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Odložení 3. a 4. fáze EET, platby kartou a online, DIČ

Odložení 3. a 4. vlny EET

Etržby EET

Dne 16. ledna 2018 byl zveřejněn ve Sbírce zákonů nález Ústavního soudu, týkající se zákona o evidenci tržeb. Z rozsudku vyplývá, že zákon o evidenci tržeb zůstává dál nepřetržitě v platnosti, vyjma vybraných ustanovení zákona, která se ruší uplynutím 28. února 2018, resp. 31. prosince 2018.

Odložení spuštění 3. a 4. fáze EET

Všichni poplatníci, kteří spadají do 3. a 4. vlny EET nemusí začít evidovat své tržby. Obě fáze byly rozhodnutím ústavního soudu zrušeny.

Do 3. vlny EET spadají: Všichni, kdo nespadají do 1., 2., nebo 4. vlny EET
Do 4. vlny EET spadají: Vybraná řemesla a výrobní činnosti

Zrušení evidence plateb kartou a online

Od 1. března 2018 se nebude EET evidence vztahovat na platby kartou přes platební terminál a na online platby na internetu.

DIČ poplatníka na účtence

Od 1. března 2018 také nemusí podnikatelé uvádět na EET účtence DIČ. Vztahuje se to na poplatníka i pověřenou osobu. Avšak povinnost odesílat DIČ v datové zprávě zůstává.

Postižení a prodejci ryb

Změna se dotýká i těžce zrakově postižených a prodejců sladkovodních ryb. Od 1. ledna 2019 se ruší nařízení vlády, které jim tuto výjimku udělilo.

Zrušení zmocnění vlády udělovat výjimky

Ústavní soud zrušil též ustanovení o zmocnění vládu nařízením stanovit výjimky z evidence tržeb.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Novinky

archív