OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

PayPal nepodléhá EET evidenci

Podle nové GFŘ metodiky PayPal nepodléhá EET evidenci.

Dá-li plátce příkaz nikoliv prostřednictvím příjemce, ale přímo svému vlastnímu poskytovateli, o evidovanou platbu nepůjde.

Pro praxi je tedy podstatné rozlišovat, komu dává plátce příkaz k převodu

Důležité je, zda máte se zpracovatelem platby smlouvu, nebo nemáte.

Dává-li příkaz osobě, se kterou má uzavřenou (ať už rámcovou nebo jednorázovou) smlouvu o platebních službách, bude se jednat o poskytovatele plátce, tedy nejčastěji o jeho banku a takový převod nemusí být evidován.

Dá-li naopak příkaz prostřednictvím příjemce (například příjemce vybaveného karetním terminálem), pak půjde o převod, který bude muset být evidován. Akceptaci a předání příkazu realizuje pro příjemce zpravidla jeho poskytovatel (nejčastěji banka obchodníka).

Pokud používáte PayPal v České republice, tak si nemůžete zažádat o akceptaci platebních karet. To znamená, že nemůžete vybírat peníze přímo z karty zákazníků, ale zákazník k tomu musí dát sám příkaz. Při výběru tohoto způsobu úhrady je přesměrován na svůj účet PayPal, kde zadá svoje přihlašovací údaje a sám dá pokyn k provedení úhrady. Takže se jedná vlastně o úhradu převodem a PayPal na území EU vlastní bankovní licenci.

Ale pozor, občas se vyskytne z neznámého důvodu vyjímka! U některých českých účtů PayPal jde zapnout akceptaci platbu kartou. Na toto pozor, protože se jedná o zákazníky, kteří nemusí být přímo uživateli PayPalu a nemají s ním smlouvu.

Více a podrobněji v tomto dokumentu

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Dotaz

  20. 6. 2017 14:26:36 | Lena Kžížová

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak mohu vypnout akceptaci platebních karet na Paypalu. Stále se mi nedaří najít, jak to lze provést. Děkuji a s pozdravem, Lena K.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Dotaz

   21. 6. 2017 23:16:19 | Libor Jiránek

   Dobrý den, v tom Vám bohužel nepomohu. Nejsem specialista na PayPal. Tuším ale, že by se mohlo jednat o typ účtu.

   Odpovědět

Novinky

archív