0 Kč

Připojení k internetu pro EET pokladny

Pro jakou EET pokladnu?Kasy Euro.JPG

S operačním systémem (Windows, Android)

Pokladny s operačním systémem mají podstaně větší náročnost na datový limit. Měsíčně potřebují 300 - 500 MB a jednou za čas i víc. Např. aktualizace hlavní verze Androidu má přes 1 GB.

Bez operačního systému

U těchto klasických tlačítkových pokladen vám stačí pár stovek megabajtů. K tlačítkovým pokladnám dáváme aktuálně zdarma SIM kartu s 300 MB za měsíc a ta plně postačuje. Při přepočtu na účtenky vystačí na 20tis. a více účtenek za měsíc. (Pozn. odhady datové velikosti účtenky se liší a pohybují se mezi 8 - 13kB)


Jakou technologii připojení?

Lokální Wi-Fi provider

Od lokálního Wi-Fi providera seženete internet zpravidla synchronní rychlý a bez datových limitů za 200 - 250,- Kč/měs.

Telekomunikační operátor

Všechny běžně dostupné technologie (drátové i bezdrátové) nabízí telekomunikační operátoři asynchronní, tzn., že rychlost z internetu k Vám je několikanásobně vyšší, než od vás do internetu. Vyhovuje to tak více konzumentům digitálních služeb. Ceny se pohybují obvykle mezi 550,- Kč - 750,- Kč za měsíc. Maji však i ekonomické omezené balíčky do mobilních telefomů, obvykle kolem 50,- Kč - 150,- Kč za měsíc.

Telekomunikační operátoři používají nejčastěji dvě technologie připojení:

Drátové - VDSL

Potřebuje k připojení dotažení telefonní dvoulinky až do domu, bytu, kanceláře do první telefonní zásuvky. Do ní pak připojíte VDSL router a pokudy využíváte i hlasové služby, tak před něj i splitter, který oddělí hlas a data.

Bezdrátové - 3G, 4G (LTE)

Musíte být v místě pokryté tímto signálem. K připojení vám stačí dnes běžně dostupný smartphone, modem do PC, nebo notebooku, nebo klasický router. Ten může být velký stolní, nebo malý na baterii, menší než mobilní telefon. Některé pokladny už mají 3G/4G modem v sobě a tak si stačí u operátora vyzvednout SIMkartu a tu do pokladny vložit.

Virtuální operátor

Nabízí to samé, co telekomunikační operátor a za výhodnější cenu.


Ceny připojení k internetu pro EET registrační pokladny

Jak jsem již uvedl výše, je potřeba se rozhodnout podle typu EET registrační pokladny, kterou si chcete koupit. Pokladny bez operačního systému si vystačí s objemem dat pár set megabajtů za měsíc, u pokladen s operačním systémem koukejte po větším objemu dat, 500 MB až 1,5 GB za měsíc. Některé registrační pokladny nabízí i připojení k internetu zdarma na první rok používání, jako např. terminál FiskalPRO, nebo malá tlačítková pokladna Daisy.


Tipy uživatelů EET pokladen:

  1. Nejlevnější internet má TescoMobile, má tarif na internet za 49kč měsíčně, je pomalý, ale na EET stačí bohatě
  2. Zatím asi nejlepší cenu má TM Twist s 1GB/měs., aktivace na celý rok 499 Kč, tj. cca 35 Kč/měs. vč. bonusu za dobití. Ale tahle cena nejspíš platí jen do konce ledna.. https://www.t-mobile.cz/balicky-twist "Internet v mobilu na rok 12 GB"
  3. Kaktus - mají SIM zdarma, po dobití 100Kč 500 MB, a není nutné to dobíjet každý měsíc
Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Novinky

Archív