0 Kč

Připojení k internetu pro EET pokladny

Pro jakou EET pokladnu?Kasy Euro.JPG

S operačním systémem (Windows, Android)

Pokladny s operačním systémem mají podstaně větší náročnost na datový limit. Měsíčně potřebují 300 - 500 MB a jednou za čas i víc. Např. aktualizace hlavní verze Androidu má přes 1 GB.

Bez operačního systému

U těchto klasických tlačítkových pokladen vám stačí pár stovek megabajtů. K tlačítkovým pokladnám dáváme aktuálně zdarma SIM kartu s 300 MB za měsíc a ta plně postačuje. Při přepočtu na účtenky vystačí na 20tis. a více účtenek za měsíc. (Pozn. odhady datové velikosti účtenky se liší a pohybují se mezi 8 - 13kB)


Jakou technologii připojení?

Lokální Wi-Fi provider

Od lokálního Wi-Fi providera seženete internet zpravidla synchronní rychlý a bez datových limitů za 200 - 250,- Kč/měs.

Telekomunikační operátor

Všechny běžně dostupné technologie (drátové i bezdrátové) nabízí telekomunikační operátoři asynchronní, tzn., že rychlost z internetu k Vám je několikanásobně vyšší, než od vás do internetu. Vyhovuje to tak více konzumentům digitálních služeb. Ceny se pohybují obvykle mezi 550,- Kč - 750,- Kč za měsíc. Maji však i ekonomické omezené balíčky do mobilních telefomů, obvykle kolem 50,- Kč - 150,- Kč za měsíc.

Telekomunikační operátoři používají nejčastěji dvě technologie připojení:

Drátové - VDSL

Potřebuje k připojení dotažení telefonní dvoulinky až do domu, bytu, kanceláře do první telefonní zásuvky. Do ní pak připojíte VDSL router a pokudy využíváte i hlasové služby, tak před něj i splitter, který oddělí hlas a data.

Bezdrátové - 3G, 4G (LTE)

Musíte být v místě pokryté tímto signálem. K připojení vám stačí dnes běžně dostupný smartphone, modem do PC, nebo notebooku, nebo klasický router. Ten může být velký stolní, nebo malý na baterii, menší než mobilní telefon. Některé pokladny už mají 3G/4G modem v sobě a tak si stačí u operátora vyzvednout SIMkartu a tu do pokladny vložit.

Virtuální operátor

Nabízí to samé, co telekomunikační operátor a za výhodnější cenu.


Ceny připojení k internetu pro EET registrační pokladny

Jak jsem již uvedl výše, je potřeba se rozhodnout podle typu EET registrační pokladny, kterou si chcete koupit. Pokladny bez operačního systému si vystačí s objemem dat pár set megabajtů za měsíc, u pokladen s operačním systémem koukejte po větším objemu dat, 500 MB až 1,5 GB za měsíc. Některé registrační pokladny nabízí i připojení k internetu zdarma na první rok používání, jako např. terminál FiskalPRO, nebo malá tlačítková pokladna Daisy.


Tipy uživatelů EET pokladen:

 1. Nejlevnější internet má TescoMobile, má tarif na internet za 49kč měsíčně, je pomalý, ale na EET stačí bohatě
 2. Zatím asi nejlepší cenu má TM Twist s 1GB/měs., aktivace na celý rok 499 Kč, tj. cca 35 Kč/měs. vč. bonusu za dobití. Ale tahle cena nejspíš platí jen do konce ledna.. https://www.t-mobile.cz/balicky-twist "Internet v mobilu na rok 12 GB"
 3. Kaktus - mají SIM zdarma, po dobití 100Kč 500 MB, a není nutné to dobíjet každý měsíc
Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Novinky

 • 28 Dub 2023

  Money S3 a Gmail

  Snažíte se odesílat doklady z Money S3 přes Gmail, ale ten vám neustále hlásí chybu ověření? Chyba není v přihlašovacím jménu, ani heslu. 

 • 18 Úno 2023

  Jak poslat velké soubory emailem

  Jednoduše na email odešlete soubory až do velikosti 5 GB. Bez registrace a zdarma pomocí e-mailu nebo zabezpečeného odkazu. 

 • 03 Pro 2022

  Aktualizace Money S3 2023

  Opět se nám blíží nový rok a je nejvyšší čas na předplatné aktualizací Money S3 na další rok, aby váš přechod na nový účetní rok proběhl hladce

 • 23 Lis 2022

  Napojení pokladny Euro 150 na Pohodu

  Protože nikde nenajdete návod jak napojit pokladnu Euro 150 TEi Flexy na Pohodu, vytvořil jsem pro vás návod se screenshoty.

 • 20 Říj 2022

  Jak přepnout pokladnu Euro 150 do režimu bez EET?

  Pro správné nastavení je potřeba dodržet tento postup.

 • 18 Říj 2022

  Certifikace Money S3 2022

  Absolvoval jsem certifikační školení a úspěšně složil certifikační test

 • 30 Zář 2022

  Nový ceník www stránek

  Letošní rok nese ve znamení enormní růst nákladů na provoz našich služeb

 • 06 Zář 2022

  Money S3 Aktualizace 2023

  Nové ceny předplatného služby Podpora a aktualizace Money S3 pro rok 2023

 • 12 Čec 2022

  Epson EcoTank Pro M15180

  Podrobnosti o skvělých nových tiskárnách od Epsonu. Komu jsem ji prodal a nainstaloval, ten je spokojený.
 • 22 Dub 2022

  Akce ZAHRÁDKOVNÉ

  Akce pro restaurace, kavárny, cukrárny... apod. s předzahrádkou. Kdo by nechtěl mobilního číšníka s výraznou slevou, nebo třeba ZADARMO?

Archív