0 Kč

Výměna certifikátu v EET registrační pokladně každé tři roky

Při instalaci EET registrační pokladny vám technik nahrál do pokladny certifikát. Ten má platnost 3 roky a tak je potřeba ho jednou za toto období vždy vyměnit za aktuální, jinak pokladna přestane komunikovat s EET serverem. Většina pokladních systémů vás na jeho končící platnost informuje s dostatečným předstihem předem.

První krok: získat nový certifikát

Samotné vygenerování nového certifikátu je jednoduché za jedné důležité podmínky, že najdete po třech letech přístupové údaje k EET portálu. Mnoho podnikatelů už po třech letech neví, kam si založili přístupové údaje, nebo už zapomněli, jaké heslo si sami po přihlášení nastavili. Znamená to pro ně znovu si o přístupové údaje zažádat na Finančním úřadě. 

S přístupovými údaji pak stačí jít na EET portál, zadat přihlašovací jméno ve tvaru "A12345678", přihlašovací heslo, které si uživatel sám nastavil a v případě, že máte vyšší zabezpečení, tak opsat kód, který vám přijde na mobil.

V EET portálu jdete do oddělení správy certifikátů, zažádáte o nový certifikát, vymyslíte si jeho heslo, certifikát si vyexportujete do úložiště v PC.

EET portál

Druhý krok: přenést certifikát do pokladny

Něco jiného je pak dostat nový certifikát do pokladny. To má každý výrobce řešené jinak a chce to znát, jak to vymyslel a být už trošku IT gramotný a zručný. Z principu je to ale všechno stejné. Do vnitřní paměti pokladny musíte dostat soubor s certifikátem a zadat heslo k certifikátu, které jste mu nastavili při jeho generování.
 
U některých pokladen kopírujete soubor s certifikátem do vnitřního úložiště pokladny a pak v pokladní aplikaci nastavíte k němu cestu, u jiných musíte pokladnu připojit k PC a použít na to aplikaci od výrobce a u některých ho kopírujete do cloudového úložitě a pokladna si ho sama odsud stáhne. Takže - číst návod, nebo mít svého technika, pro kterého je to už víceméně rutina.
.
EET Kasy Euro

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Novinky

Archív