0 Kč

Výměna certifikátu v EET registrační pokladně každé tři roky

Při instalaci EET registrační pokladny vám technik nahrál do pokladny certifikát. Ten má platnost 3 roky a tak je potřeba ho jednou za toto období vždy vyměnit za aktuální, jinak pokladna přestane komunikovat s EET serverem. Většina pokladních systémů vás na jeho končící platnost informuje s dostatečným předstihem předem.

První krok: získat nový certifikát

Samotné vygenerování nového certifikátu je jednoduché za jedné důležité podmínky, že najdete po třech letech přístupové údaje k EET portálu. Mnoho podnikatelů už po třech letech neví, kam si založili přístupové údaje, nebo už zapomněli, jaké heslo si sami po přihlášení nastavili. Znamená to pro ně znovu si o přístupové údaje zažádat na Finančním úřadě. 

S přístupovými údaji pak stačí jít na EET portál, zadat přihlašovací jméno ve tvaru "A12345678", přihlašovací heslo, které si uživatel sám nastavil a v případě, že máte vyšší zabezpečení, tak opsat kód, který vám přijde na mobil.

V EET portálu jdete do oddělení správy certifikátů, zažádáte o nový certifikát, vymyslíte si jeho heslo, certifikát si vyexportujete do úložiště v PC.

EET portál

Druhý krok: přenést certifikát do pokladny

Něco jiného je pak dostat nový certifikát do pokladny. To má každý výrobce řešené jinak a chce to znát, jak to vymyslel a být už trošku IT gramotný a zručný. Z principu je to ale všechno stejné. Do vnitřní paměti pokladny musíte dostat soubor s certifikátem a zadat heslo k certifikátu, které jste mu nastavili při jeho generování.
 
U některých pokladen kopírujete soubor s certifikátem do vnitřního úložiště pokladny a pak v pokladní aplikaci nastavíte k němu cestu, u jiných musíte pokladnu připojit k PC a použít na to aplikaci od výrobce a u některých ho kopírujete do cloudového úložitě a pokladna si ho sama odsud stáhne. Takže - číst návod, nebo mít svého technika, pro kterého je to už víceméně rutina.
.
EET Kasy Euro

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Novinky

 • 22 Dub 2022

  Akce ZAHRÁDKOVNÉ

  Akce pro restaurace, kavárny, cukrárny... apod. s předzahrádkou. Kdo by nechtěl mobilního číšníka s výraznou slevou, nebo třeba ZADARMO?

 • 09 Lis 2021

  TIP na výhodný nákup notebooků (9. 11. 2021)

  Vypadá to teď velmi dobře na skladech distribucí. Tzn., že repas se asi v tuto chvíli nevyplatí kupovat, pokud chcete standardní spotřební notebook.

 • 04 Bře 2021

  Rostlinolékařský pas

  Někteří prodejci květin jsou povinni u vybraných druhů rostlin vydávat rostlinolékařské pasy

 • 16 Úno 2021

  Stravenkový paušál 2021

  Stravenkový paušál představuje od 1.1.2021 třetí způsob, jak poskytnout zaměstnanci daňově zvýhodněné stravování.

 • 10 Lis 2020

  AKCE! ZDARMA platební terminál s EET pokladnou

  Lepší nabídku už nehledejte. :o) Platební terminál zdarma. Internet zdarma. EET aplikace zdarma. Navíc bez poplatků za platby kartou do výše 50 tisíc Kč/měsíc.

 • 12 Srp 2020

  Money S3 - Nové mzdy

  Od verze 20.700 je v Money S3 nový modul Mzdy a personalistika. Nabízí souběžné pracovní poměry, automatickou aktualizaci mzdové legislativy, víceúrovňový kontroling, podrobné nastavení zaúčtování položek mzdy a řadu dalších vylepšení.

 • 10 Čec 2020

  Zálohové faktury v InPage

  Zoner software zapracoval do redakčního systému můj návrh zálohových faktur

 • 31 Bře 2020

  Přímá podpora pro OSVČ zasažené opatřeními proti koronaviru

  Na částku v nominální výši 25 000 Kč bude mít nárok OSVČ, která o ni požádá a prohlásí splnění několika základních požadavků

 • 20 Úno 2020

  Nový formulář pro Zvláštní režim EET

  Finanční správa včera vydala nový, jednodušší formulář pro oznámení výše tržeb evidovaných ve zvláštním režimu EET

 • 18 Úno 2020

  Výměna certifikátu v EET registrační pokladně každé tři roky

  Certifikát v EET registrační pokladně má omezenou platnost a je potřeba ho každé 3 roky vyměnit za nový.

Archív