0 Kč

Výměna certifikátu v EET registrační pokladně každé tři roky

Při instalaci EET registrační pokladny vám technik nahrál do pokladny certifikát. Ten má platnost 3 roky a tak je potřeba ho jednou za toto období vždy vyměnit za aktuální, jinak pokladna přestane komunikovat s EET serverem. Většina pokladních systémů vás na jeho končící platnost informuje s dostatečným předstihem předem.

První krok: získat nový certifikát

Samotné vygenerování nového certifikátu je jednoduché za jedné důležité podmínky, že najdete po třech letech přístupové údaje k EET portálu. Mnoho podnikatelů už po třech letech neví, kam si založili přístupové údaje, nebo už zapomněli, jaké heslo si sami po přihlášení nastavili. Znamená to pro ně znovu si o přístupové údaje zažádat na Finančním úřadě. 

S přístupovými údaji pak stačí jít na EET portál, zadat přihlašovací jméno ve tvaru "A12345678", přihlašovací heslo, které si uživatel sám nastavil a v případě, že máte vyšší zabezpečení, tak opsat kód, který vám přijde na mobil.

V EET portálu jdete do oddělení správy certifikátů, zažádáte o nový certifikát, vymyslíte si jeho heslo, certifikát si vyexportujete do úložiště v PC.

EET portál

Druhý krok: přenést certifikát do pokladny

Něco jiného je pak dostat nový certifikát do pokladny. To má každý výrobce řešené jinak a chce to znát, jak to vymyslel a být už trošku IT gramotný a zručný. Z principu je to ale všechno stejné. Do vnitřní paměti pokladny musíte dostat soubor s certifikátem a zadat heslo k certifikátu, které jste mu nastavili při jeho generování.
 
U některých pokladen kopírujete soubor s certifikátem do vnitřního úložiště pokladny a pak v pokladní aplikaci nastavíte k němu cestu, u jiných musíte pokladnu připojit k PC a použít na to aplikaci od výrobce a u některých ho kopírujete do cloudového úložitě a pokladna si ho sama odsud stáhne. Takže - číst návod, nebo mít svého technika, pro kterého je to už víceméně rutina.
.
EET Kasy Euro

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Novinky

 • 28 Dub 2023

  Money S3 a Gmail

  Snažíte se odesílat doklady z Money S3 přes Gmail, ale ten vám neustále hlásí chybu ověření? Chyba není v přihlašovacím jménu, ani heslu. 

 • 18 Úno 2023

  Jak poslat velké soubory emailem

  Jednoduše na email odešlete soubory až do velikosti 5 GB. Bez registrace a zdarma pomocí e-mailu nebo zabezpečeného odkazu. 

 • 03 Pro 2022

  Aktualizace Money S3 2023

  Opět se nám blíží nový rok a je nejvyšší čas na předplatné aktualizací Money S3 na další rok, aby váš přechod na nový účetní rok proběhl hladce

 • 23 Lis 2022

  Napojení pokladny Euro 150 na Pohodu

  Protože nikde nenajdete návod jak napojit pokladnu Euro 150 TEi Flexy na Pohodu, vytvořil jsem pro vás návod se screenshoty.

 • 20 Říj 2022

  Jak přepnout pokladnu Euro 150 do režimu bez EET?

  Pro správné nastavení je potřeba dodržet tento postup.

 • 18 Říj 2022

  Certifikace Money S3 2022

  Absolvoval jsem certifikační školení a úspěšně složil certifikační test

 • 30 Zář 2022

  Nový ceník www stránek

  Letošní rok nese ve znamení enormní růst nákladů na provoz našich služeb

 • 06 Zář 2022

  Money S3 Aktualizace 2023

  Nové ceny předplatného služby Podpora a aktualizace Money S3 pro rok 2023

 • 12 Čec 2022

  Epson EcoTank Pro M15180

  Podrobnosti o skvělých nových tiskárnách od Epsonu. Komu jsem ji prodal a nainstaloval, ten je spokojený.
 • 22 Dub 2022

  Akce ZAHRÁDKOVNÉ

  Akce pro restaurace, kavárny, cukrárny... apod. s předzahrádkou. Kdo by nechtěl mobilního číšníka s výraznou slevou, nebo třeba ZADARMO?

Archív