OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Zbytečný software váš notebook zpomaluje

Čím více aplikací na svůj notebook nainstalujete, tím je pomalejší jeho chod i start. Vše začíná hned u výrobce, který vám do nového počítače nainstaluje někdy i nepotřebný software. Každý zbytečný software počítač akorát zpomaluje.

Na první pohled, když si přečtete kromě hardwareové výbavy i všechny programy, které výrobce dává zadarmo k notebooku, může to být i důvod proč si vyberete právě tento notebook. Je potřeba ale předm zvážit a dobře se podívat, jestli budu tento software vůbec používat a jakou si kupuji licenci. Hodně programů, které si s notebookem koupíme je shareware. Většinou po třiceti dnech je licence neplatná, ale nemalou měrou se podílí na zpomalení notebooku. Hromadě zbytečného software, kterou koupíte již předinstalovanou na PC se říká crapware.Zpomalení nejvíce pocítíte na pomalejších noteboocích, tzn. nejvíce na dnes oblíbených netboocích.

Časopis PC PRO udělal zajímavý test notebooků s a bez crapware.

Zde jsou jeho výsledky zkrácené a sesumírované. V tomto zkráceném přehledu se podíváme jen na samotný start notebooků. Modrý sloupeček ukazuje dobu startu při instalaci s crapware, šedivý bez. Celý článek najdete zde.

model notebooku
výsledek testu

Acer Aspire 5536

Aspire 5536

Asus K50

K50

Dell Inspiron 1525

Inspiron 1525

HP Pavilion DV6

Pavilion DV6

Lenovo ThinkPad R500

ThinkPad R500

Samsung R560

R560

Sony VAIO VGN-NS30E-S

VAIO VGN-NS30E-S

Toshiba Satellite A350D-202

Satellite A350D-202

Apple MacBook Pro 13in

MacBook Pro 13in

Zdroj PC PRO

Novinky

archív